בדיקת קרינה במשרד

מעסיק, בעל משרד, האם חשבת ותכננת כבר את כל ההתאמות הנדרשות לקראת המעבר למשרד החדש? האם בריאות עובדיך חשובה לך? כשם שכל בעל מפעל, אזור תעשייה, סדנת עבודה ושטח עבודה פיזי, יודע על הסכנות המאיימות על בריאות ושלום עובדיו, ומתגונן באופן פיזי באמצעות קסדות, אמצעי מיגון או רתמות בטחון, כך גם עליך לדעת מהן הסכנות בעבודה בסביבה מקוונת, ממוחשבת ודיגיטלית.

הפיתוחים הטכנולוגיים הרבים, כמו גם המעבר מדגש של כלכלת סחר חליפין לכלכלת שירותים שבה תקשורת מקוונת, זמינות גבוהה ותקשורת מהירה, כל אלו גובים מחיר מסוים. מחיר זה בא לידי ביטוי בקרבה פיזית, תכופה בכל שעות היום למכשירים פולטי קרינה אלקטרומגנטית. קרינה אלקטרומגנטית הינה הפרעה הרמונית בשדה חשמלי, המתפשטת במרחב.  קרינה זו קיימת ברמות שונות, במכשירים רבים, באמצעים טכנולוגיים מגוונים ושונים בתפעולם ותפקודם, וברמות שונות אף עלולה להיות מסוכנת מאוד גם לטווח הקצר וגם לטווח הארוך בנזק לגוף, לתאים, וביצירת מחלות שונות.

קרינה אלקטרומגנטית יכולה לבוא לידי ביטוי בשתי רמות עיקריות. הראשונה הינה קרינה בלתי מייננת הקיימת ונפלטת מרשתות חשמל ונוצרת ובאה לידי ביטוי בקרבת המשרד מתיבות חשמל, חוטי מתח או קווי חשמל במתח גבוה או נמוך (ELF). הסוג השני של קרינה המסוכנת לאדם כשהינה בעוצמה וברמה גבוהה וחריגה, היא קרינה הנפלטת מקרינה סלולארית (RF).קרינה זו מהסוג השני, מסוכנת לא פחות ויכולה להיגרם כתוצר לוואי בחשיפה לקרינה הנפלטת ממכשירים סלולאריים, אמצעי אשר בא לידי ביטוי כל כך הרבה ובתדירות כה רבה במשרדים השונים. היבט נוסף הינו בראוטרים, אותם נתבים אלקטרונים ממוחשבים שאחראים על האינטרנט וקליטת הרשת האלחוטית (WI-FI) במשרדכם, האם אתם יודעים מהי עוצמת הקרינה הנפלטת ממכשיר זה ובאיזו רמה?

מוצרים טכנולוגיים רבים נוספים המופעלים יום-יום ושעה-שעה במשרדכם יכולים לגרום בחשיפה רבה לקרינה אלקטרומגנטית המסוכנת לאדם כשהינה ברמה גבוהה, אפילו מכשיר המיקרו-גל במשרד. המכשיר הידידותי לכאורה, זה שאחראי על הריחות של חימום האוכל בשעה 12 צהריים בדיוק בכל משרד באזורי התעשייה מתל אביב ועד יקנעם.  לסיום, עוד מכשיר אחד, מחקרים אחרונים שנעשו בתחום הקרינה הבלתי מייננת גילו כי אפילו טלפונים אלחוטיים הפועלים בכל משרד ומשרד, עלולים לפלוט קרינה מסוכנת כשהם פועלים בתדר וברמה המסכנת את הבריאות במקרים מסוימים.

אז מה עושים?
כיום לשמחתנו הרבה, קיימות טכנולוגיות טובות ומקצועיות לבחינה ומדידה של רמות האנרגיה והקרינה האלקטרומגנטית הנפלטת ממכשירים שונים ומקרבה לקווי חשמל ותוצריו.  בין אם אנו מתכננים מעבר למשרד חדש, שיפוץ למשרד הקיים או אפילו בעלי משרד פועל ומודעים לסכנות ודואגים לשלום עובדינו, עלינו להזמין ממומחים אמיתיים בדיקת קרינה למשרד. הבדיקה נערכת באמצעות מכשור מקוון ומדויק, אשר יוכל להגיד לנו תוך זמן קצר: האם קיימת קרינה מסוכנת במשרד, מהיכן היא מגיעה ובאיזה רמה או עוצמה.

אין כל צורך בפינוי ושליחת העובדים ליום חופש, ניתן לערוך את הבדיקה בשעות נוחות ולקבוע אפילו בזמן העבודה מבלי לבזבז ימי עבודה וזמן יקר על כך. המומחים שלנו יגיעו למשרד, יבדקו ויחפשו בכל פינה במשרד לצורך הגעה ושמירה כערך עליון על ביטחונכם. לאחר מכן תוכלו לקבל דו"ח מפורט של רמות הקרינה, בהתאם להגבלות והמלצות המשרד לאיכות הסביבה, וכך תוכלו גם להיערך בהתאם, להישמר ולשמור על עובדיכם.

לסיכום, שמירה על בטיחות עובדיכם אינה באה לידי ביטוי רק בחלוקת קסדות במפעלים, רתימות בטיחות לעובדים על פיגומים או רכבים בטוחים לנוסעים בדרכים. שמירה על בטיחות העובדים בימינו המודרניים באה לידי ביטוי גם בשמירה ובהקפדה על כללי הבטיחות הנדרשים כדי לחסוך קרינה הנפלטת מכל אותם מכשירים שאנו פועלים ועובדים מולם יום-יום, מהטלפון הסלולארי, דרך הרשת האלחוטית ועד המיקרוגל בחדר האוכל.

 

ליצירת קשר ומידע נוסף

callus23