מאמרים

בדיקת קרינה במשרד

מעסיק, בעל משרד, האם חשבת ותכננת כבר את כל ההתאמות הנדרשות לקראת המעבר למשרד החדש? האם בריאות עובדיך חשובה לך? כשם שכל בעל מפעל, אזור תעשייה, סדנת עבודה ושטח עבודה פיזי, יודע על הסכנות המאיימות על בריאות ושלום עובדיו, ומתגונן באופן פיזי באמצעות קסדות, אמצעי מיגון או רתמות בטחון, כך גם עליך לדעת מהן הסכנות בעבודה בסביבה מקוונת, ממוחשבת ודיגיטלית.

הפיתוחים הטכנולוגיים הרבים, כמו גם המעבר מדגש של כלכלת סחר חליפין לכלכלת שירותים שבה תקשורת מקוונת, זמינות גבוהה ותקשורת מהירה, כל אלו גובים מחיר מסוים. מחיר זה בא לידי ביטוי בקרבה פיזית, תכופה בכל שעות היום למכשירים פולטי קרינה אלקטרומגנטית. קרינה אלקטרומגנטית הינה הפרעה הרמונית בשדה חשמלי, המתפשטת במרחב.  קרינה זו קיימת ברמות שונות, במכשירים רבים, באמצעים טכנולוגיים מגוונים ושונים בתפעולם ותפקודם, וברמות שונות אף עלולה להיות מסוכנת מאוד גם לטווח הקצר וגם לטווח הארוך בנזק לגוף, לתאים, וביצירת מחלות שונות.

קרינה אלקטרומגנטית יכולה לבוא לידי ביטוי בשתי רמות עיקריות. הראשונה הינה קרינה בלתי מייננת הקיימת ונפלטת מרשתות חשמל ונוצרת ובאה לידי ביטוי בקרבת המשרד מתיבות חשמל, חוטי מתח או קווי חשמל במתח גבוה או נמוך (ELF). הסוג השני של קרינה המסוכנת לאדם כשהינה בעוצמה וברמה גבוהה וחריגה, היא קרינה הנפלטת מקרינה סלולארית (RF).קרינה זו מהסוג השני, מסוכנת לא פחות ויכולה להיגרם כתוצר לוואי בחשיפה לקרינה הנפלטת ממכשירים סלולאריים, אמצעי אשר בא לידי ביטוי כל כך הרבה ובתדירות כה רבה במשרדים השונים. היבט נוסף הינו בראוטרים, אותם נתבים אלקטרונים ממוחשבים שאחראים על האינטרנט וקליטת הרשת האלחוטית (WI-FI) במשרדכם, האם אתם יודעים מהי עוצמת הקרינה הנפלטת ממכשיר זה ובאיזו רמה?
קרא עוד...
 

בדיקת קרינה אלקטרומגנטית

היום, כשהטכנולוגיה זמינה, האפשרויות הן רבות והיכולות הנלוות הן בלתי נגמרות, אנו יכולים לחשוב ולהקדיש מחשבה רבה גם לסכנות הנלוות לכל הטוב הזה. אנו מעוניינים לתת את הטוב ביותר לבני ביתנו, ולהגן עליהם מכל רע, אך לפעמים גם הטכנולוגיות התמימות לכאורה, הנוחות ביותר, הן אלו שיכולות גם הכי לסכן אותנו, ולכן חשוב לדעת כיצד להיערך כראוי.

קרינה אלקטרומגנטית הינה אחת הסכנות הברורות העולות משימוש במכשירים כה רבים אשר אנו לא יכולים לדמיין את חיינו בלעדיהם, וניתן להגדירה כמעין הפרעה הרמונית בשדה חשמלי, המתפשטת במרחב. בדיקת קרינה אלקטרומגנטית מקצועית צריכה לכלול התייחסות גם לקרינה הנפלטת מרשת החשמל ((ELF ומגיעה אלינו דרך תיבות חשמל, פסי מתח, חדרי שנאים ובגנראטורים. אך כמו כן צריכה לכלול התייחסות ובדיקה גם לקרינה סלולארית וקרינה של תדרי רדיו אשר מגיעים ממקומות רבים החל מהראוטר (הנתב) בו אנו משתמשים לחיבור האינטרנט בבית, דרך הטלפון הסלולרי, המיקרוגל הביתי ואפילו דרך הטלפון האלחוטי של הבית, שלעתים נראה כברירה הפחות מזיקה לתקשורת מבין יתר אפשרויות התקשורת הקיימות בימינו.

בדיקה נכונה לחיים נכונים
בדיקה נכונה מטעם מומחים אמיתיים לבדיקות קרינה אלקטרומגנטיות, היא הפעולה הנכונה והחשובה ביותר כשאנו נכנסים לבית חדש, דירה חדשה, משרד חדש ובכלל חשוב לעשות זאת לפחות פעם אחת בבתינו בכלל. הבדיקה עצמה נערכת בשתי רמות עיקריות: התמקדו ובחינה של קרינה בלתי מייננת הנפלטת ממכשירים סלולאריים, אנטנות סלולארית, נתבים ורשתות תקשורת ביתיות (RF) החובה היא עלינו לבדוק את הדברים הללו לעומק, להצביע ולזהות סכנות קיימות. לחפש מקורות אפשריים ליצירת קרינה מסוכנת ממכשירים אלו.  לעיתים בזמן הבדיקה, ניתן לגלות ולראות מקורות לקרינה כזו הנפלטים ממקומות שלא חשבנו עליהם קודם לכן, בין אם קיימות אנטנות סלולאריות שלא ראינו את מקומן הפיזי קודם לכן, מחוץ לביתנו, על גגות, ברחוב ליד, מבעד למשרדים קרובים או אזור תעשייה פעיל.
קרא עוד...
 


ליצירת קשר ומידע נוסף

callus23